Telefon +420 724 549 937 | e-mail:info@lodenarece.cz
O nás

O nás

Půjčovna lodí Navis je rodinná firma, která vznikla v roce 2013. Již před tím jsem byl nadšenec do windsurfingu, které jsem si stavěl. Později jsem se setkával a trávil čas s p. Hellebrantem lodním konstruktérem, mistrem ČR v závodech rychlých člunů a provozovatelem půjčovny obytných lodí. Sám si zkonstruoval a postavil několik lodí. A já byl u stavby prvního Krajánka.

Po úmrtí p. Hellebranta jsem se rozhodl, že budu pokračovat s půjčováním jeho lodí. Tím vznikla půjčovna Navis. V tu dobu jsem se poznal s p. Procházkou, který mi předal mnoho lodních rad a zkušeností. Začalo se s plavidly Kajman, Inter a Krajánek. Postupně přestaly vyhovovat a řešilo se co dál.

Nakonec jsem se rozhodl postavit své vlastní. Tak se začalo stavět v r.2018 pomocí profesionálů, kteří mi svařili hrubou stavbu. Návrhy tvarů, velikostí a vybavení jsme řešili s Romanem Procházkou hodně dlouho a výsledek je nyní vidět. První vznikl Krajánek 670/1, následoval hausbót Navis, následoval vylepšený Krajánek 670/2 a ještě vylepšenější Krajánek670/3.